pirmdiena, 2013. gada 4. februāris

Ķirbju un cukīni pīrāgs ar kazas sieru

 
Sastāvdaļas: pamatnei: 175 g pilngraudu kviešu milti; 90 g sviests; 125 g biezpiens; sāls; pipari; pildījums: 600 g ķirbis; 300 g cukini; 100 g kazas siers; 2 ēdamkarotes olīveļļa; sāls; pipari; augšējai kārtai: 250 ml saldais krējums (10%); 3 olas; 1 tājkarote milti; 100 g kazas siers; pipari; muskatrieksts; 100 g cietais siers; 50 g ķirbju sēkliņas; nedaudz olīveļļa 
 

Pagatavo mīklu -  miltu un sāls maisījumā iekapā aukstu sviestu un saberž drupačas (to var darīt arī  virtuves kombainā). Pievieno biezpienu un ātri samaisa mīklu, ja maisīs ilgi, mīkla būs cieta. Gatavu mīklu izrullē lielāku, kā cepamā forma, lai pīrāgam varētu izvedot maliņas (izmanto 24 cm diametra lieluma formu ar noņemamām malām). Mīklu liek cepamajā formā un ievieto ledusskapī, kamēr gatavo pildījumu.
Nomizo ķirbi un cukinī un sagriež tos plānās strēmelēs vai nu ar mizojamo nazi, vai arī  izmanto speciālu rīvi.  Dārzeņu pasāla,  apmaisa un ieliek sietā (apm. 15 - 20 min), lai notek liekais šķidrums.
Sakarsē cepeškrāsni līdz 230 grādiem, cepamo formu izklāj ar cepamo papīru un ieziež ar eļļu, dārzeņiem nospiež šķidrumu un liek tos uz plāts cepties. Pēc 15 minūtēm dārzeņus ņem arā, lai padziest,  vēlāk iemaisa tajos  sasmalcinātu 100 g sieru.
Mīklu sadursta ar dakšiņu un liek cepties cepeškrāsnī 180 grādos, kamēr mīklas virskārtiņa paliek sausa un nedaudz apbrūnē (apm 15 min). Olīveļļā uz pannas viegli apdrauzdē ķirbju sēkliņas. Bļodā samaisa saldo krējumu ar miltiem un olām, iedrupina klāt 100 g kazas sieru, pievieno piparus un muskatriekstu. Sāli nē, jo kazas siers jau ir sāļš.
Uz mīklas pamatnes uzber pusi no ķirbju sēkliņām, tad liek dārzeņus un pa virsu pārlej saldo krējumu ar olām.  Liek pīrāgu cepties cepeškrāsnī apm. 180 grādos un cep gatavu, tas varētu būt apm stundu, vai nedaudz ilgāk. Gatavam uzber atlikušās ķirbju sēkliņas un pārkaisa ar sarīvētu cieto sieru, pacep vēl dažas minūtes.
Tikko izceptu pīrādu nedaudz padzesē un tad uzmanīgi izņem no formas.
 Mana kļūda vai nepilnība - pie dārzeņu pildījuma nepiemaisīju sieru, bet visu saliku virskārtā, līdz ar to izveidojās divas kārtas - dārzeņu un siera, kaut vajadzētu būt, ka pildījums ir vienādāk samaisījies. varbūt arī dārzeņiem nepietiekoši nospiedu šķidrumu. 
Recepte ( elaizik.ru) ir diezgan laika un darba ietilpīga, bet rezultāts ir vērts censties, ja ne ikdienā, tad svētkos noteikti.


 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...