pirmdiena, 2020. gada 22. jūnijs

Magoņmaizītes


Sastāvdaļas: pildījumam - 250 g magones; 175 g cukurs; 140 g piens; 1 citrona miziņa
mīklai - 500 g+ 50 g milti; 7 g sausais raugs; 250 g piens; 2 olas; 50 g cukurs; 1 tjk sāls; 75 g izkausēts sviests.; plus vēl 10 g izkausēts sviests un sakulta ola.


Gatavo pildījumu - magones samaļ kopā ar cukuru , var ar blenderi vai ar gaļas mašīnu, vai kafijas dzirnaviņām. Katliņā lej pienu, pievieno samaltās magones un maisot uzkarsē līdz masa sabiezē un kļūst spīdīga. Tas būs apmēram 7 minūtes.


Gatavo mīklu - iesijā lielā bļodā 500 g miltus, cukuru un sāli. Pievieno raugu un visu samaisa. Uzkarsē pienu, citā traukā viegli sakuļ olas un pakāpeniski, maisot pievieno pienu. Tad to pievieno miltu maisījumam, turpina visu maisīt, pievieno izkausēto sviestu un, iespējams vēl nedaudz miltus, apm. 50 gramus. Tālāk mīklu izmīca ar rokām, tai būtu jābūt patīkamas konsistences un nav jālīp ne pie bļodas,  ne rokām. Ilgi nevajag mīcīt, izveido mīklas bumbu, bļodu pārklāj ar pārtikas plēvi (plēvei izdur dažus caurumus) un liek siltā vietā uz 15 minūtēm.
Sadala mīklu uz pusēm, un izrullē (nevajag papildus miltus) apmēram 20 x 30 cm lielu plāksni, virspusi apsmērē ar izkausētu sviestu un vienmērīgi uzklāj pusi no magoņu pildījuma, atstājot no malām tukšu centimetru. Vienai no garākajām malām atstāj nedaudz lielāku gabalu, to samitrina ar ūdeni. Veidot bulciņas sāk no pretējās garākās malas, sarullē rullī  un sagriež ar nazi vienādos gabalos. No vienas mīklas plāksnes sanāks palielas 6 - 8 bulciņas. Liek uz pannas.


Ar otru mīklas gabalu , dara visu to pašu. Tad abas pannas liek siltā vietā (var neieslēgtā cepeškrāsnī) uz 1 stundu.
Uzkarsē cepeškrāsni līdz 18 grādiem, bulciņas ar otiņu pārziež ar sakultu olu un liek cepties uz 25 minūtēm. Padzesē 10 minūtes un pārklāj ar dvieli.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...