trešdiena, 2015. gada 28. oktobris

Humuss ar ķirbi un saulē kaltētiem tomātiem

Sastāvdaļas: 500 g turku zirņu (svars vārītiem); apm. 200 g ķirbju biezenis; 1 liela citrona sula; 1 čilli pipars; liela sauja (apm. 8 -10 gab.) saulē kaltētu tomātu, 2 ēdamkarotes tahini pasta; tējkarote kumīns; 1 ķiploka daiviņa; sāls pēc garšas


Turku zirņu izmērcē un novāra, no ķirbja pagatavo biezeni - cepeškrāsnī liek šķēlēs sagrieztu ar visu mizu 200 grādos un cep apm. 40 minūtes. Cepšanas ilgums būs atkarīgs no ķirbja šķirnes un gabalu izmēriem. Kad ķirbis mīksts, atdzesē un ar karoti atdala no mizas.
Visas sastāvdaļas liek blenderī un samaisa viendabīgā biezenī. Noteikti papildus vajadzēs pievienot šķidrumu, tā var būt eļļa vai ūdens. Es parasti leju ūdeni, kurā zirņi vārījās (daru to pakāpeniski, lai vienmērīgi sablenderētos), jo man humuss patīk mazāk taukains, tāds kā zirņu biezenis. Blenderē uzmanīgi, ar vairākiem piegājieniem, procesā pagaršo un pievieno vēl garšvielas, ja vajadzīgs (sāli, citronu vai piparus, tahini, tomātus vai ko citu...). Vispār tie daudzumi un sastāvdaļas receptē ļoti variabli, no tā kas ir mājās pieejams un tas, kas garšo. Ēd kā parasti humusu - es varu vienkārši ar karoti, var smērēt uz maizes vai sausmaizītēm, ēst ar svaigiem dārzeņiem vai tīt kā suši.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...