piektdiena, 2012. gada 14. decembris

Ziemassvētku kēkss ar alu (Porter Cake)

Sastāvdaļas: 175 g sviests; 300  g dažāda veida rozīnes (Gemosā ir liela izvēle); 100 g gabaliņos sagrieztas dateles; 60 g citrusaugļu cukāti (man nebija šoreiz); 1 apelsīna miziņa un sula; 200 g tumši brūnai cukurs; 300 ml portera alus; 3 sakultas olas; 320 g milti (izmantoju pilngraudu kviešu); 2 tējkarotes garšvielas (kanēlis; muskatrieksts, ingvers; koriandrs) 1 tējkarote cepamai pulveris; pārkaisīšanai - 50 g mandeļu skaidiņas (man sasmalcinātas mandeles); 20 g brūnais cukurs


Katliņā liek sviestu, rozīnes, dateles, cukātus, apelsīna miziņu un piespiež apelsīna sulu, cukuru un alu. Uz nelielas uguns maisot  karsē līdz  izkūst sviests un parādās pirmais burbulis, tad temperatūru samazina līdz minimumam  un vāra  15 minūtes. Noņem no uguns un padzesē apm. 10 minūtes.
Tad šajā masā lēnām lejot, iemaisa sakultās olas un miltu maisījumu (miltus sanaisa kopā ar garšvielām un cepamo pulveri).  Kārtīgi izmaisa, mīkla būz pabieza, bet "lejama".  Cepamo formu ieziež ar sviestu vai izklāj ar cepamo papīru, tajā lej mīklu, izlīdzina virspusi un pākaisa to ar cukuru un mandelēm.
Keksu cep 160 grādos pusotru stundu, vai kamēr gatavs (pārbauda ar kociņu). Katrā ziņā, kā raksta krievu blogos (recepti redzēju vairākos, pirmo reizi laikam  cook-inspire.livejournal.com), ātrāk par 75 minūtēm izcepies noteikti nebūs.  Gatavu keksu ņem ārā no cepeškrāns un vēl 20 minūtes atstāj formiņā,  tikai pēc tam ņem ārā un atdzesē pilnībā. 
Šis kekss arī tāpat kā šis ar rumu jātin follijā (es netinu folijā, bet cepamajaā papīrā un pārtikas plēvē) un jāliek vēsā vietā nostāvēties vismaz nedēļu.


Keksu cepu 3.decembrī un pirmo reizi pagaršoju pēc četrām dienām - šajā foto skatāms griezumā. Iespaidi? - alu (man negaršo alus) nejūt, viņš kopā ar apelsīnu sulu dod tādu bagātīgu un interesantu  garšu.  Man patiktu, ja vairāk būtu žavētie augļi.  Bet tā -ir labi,  nākamos iespaidus rakstīšu ap Ziemassvētkiem.  Garša  pilnīgi un neteikti ir citāda kā manai pagājušā gada kūkai.
No receptē minētā daudzuma būs viens kekss, es palielināju  produktus gandrīz divreiz. Un jā,  šis  ir Ziemassvētku kūkas Īru variants, jo orģināli izmanto Guinness alu.

 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...